Den Země 2024

Ke Dni Země nachystala Botanická zahrada PřF MU zajímavý program na téma Zdraví rostlin a my jsme byli součástí! Děti i dospělí měli možnost vyzkoušet si hry a zahrát kvízy na téma Zdraví rostlin a dozvědět se zajímavosti, ale i novinky z vědeckého bádání.

22. 4. 2024

Letos jsme se na Den Země připojili k Botanické zahradě PřF MU, kde jste se mohli dozvědět mnoho zajímavostí o Zdraví rostlin.

Za Ústav biochemie jste mohli potkat na stanovišti 8 se studenty z výzkumné skupiny Molekulární patologie, kteří návštěvníky seznamovali s obrannými mechanismy rostlin. To je právě jedno z témat výzkumu, kterému se skupina věnuje.

Na organizaci Dne Země spolupracovali také dobrovolníci z Přírodovědecké fakulty MU z Botanické zahrady, Ústavu geologických věd, Ústavu experimentální biologie, Ústavu fyziky a technologií plazmatu, Ústavu botaniky a zoologie a Spolku přírodovědců PřF MU. Externími partnery jsou Ústřední a kontrolní ústav zemědělský a iniciativa propagující zalévání stromů Zalejme.cz.